Ehliyet fiyatlarını belirleyen bir çok unsur bulunmaktadır. Bu unsurlar arasında kurs ücretleri, harç ücretleri, sağlık raporu ücretleri ya da daha önceden sürücü felsefesi bulunmayanlar için belge ücretleri yer almaktadır. A2 Ehliyet fiyatları 2017 yılında harç ücretleri bakımından da değişikliğe uğramıştır. Bütün başlıklar toplandığında ortalama rakamlar ile 2017 yılında A2 sınıfı motosiklet ehliyet fiyatları 1200 lira civarında olmaktadır. Fakat bu fiyat içerisinde direksiyon sınavından kalma yada teori sınavından kalma gibi ücretler dahil edilmemiştir. Kaldığınız her sınav için ekstra ödenmesi gereken sınav ücretleri oluşmaktadır. Bu ücretler A2 motor ehliyet fiyatlarını etkilemektedir. Ayrıca kurs ücretleri çok fark etmese de kurstan kursa değişiklik göstermektedir.
Kalem kalem incelendiğinde 2017 A2 ehliyet fiyatları için teorik sınav ücreti 60 liradır. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından talep edilen direksiyon giriş sınav ücreti ise 80 liradır. Direksiyon sınavından kaldığınız durumlarda ekstra sınav giriş ücreti ödemeniz gerekmektedir. Bu ücret yine aynı şekilde 80 liradır. Ayrıca direksiyon sınavı için kurslardan alacağınız dersler de tekrar ücretlendirilecektir. A2 ehliyet fiyatları önce en farklı sınıf ehliyeti bulunanlar için de fark etmektedir. Daha önce A1 sınıf ehliyeti bulunanlar A2 motor ehliyeti için 600 lira civarında fark ödemektedir. B, C, D, G, F sınıflarından A2 sınıf ehliyete geçiş yapmak için ödenecek fark miktarı ise 950, 1000 lira civarındadır. Otomatik sınıf A2 ehliyetinden düz sınıf A2 ehliyetine geçiş için de fark alınmaktadır.
2017 yılı itibariyle farklı şehirlerde farklı taban fiyatlar uygulanmaktadır. Fakat aynı şehirde kurs ücretleri yaklaşık olarak birbirine benzemektedir. Bu bakımdan kurs tercihi fiyata göre değil de kurs kalitesine göre yapılırsa daha sağlıklı şekilde ehliyet sahibi olunacaktır . Bu bakımdan yapılan değerlendirmelerde fiyat konusu bir sonraki aşamaya bırakılmalıdır. A2 ehliyet fiyatları incelenmesinden önce ehliyet için başvurulacak kurs kalitesi incelenmelidir. A2 ehliyet fiyatlarını belirleyen basit ve küçük unsurlar ile birlikte kurs fiyatları değişmektedir. Bu yüzden kurs ücretleri bilgileri şahsen alınarak net ve sağlıklı sonuç alınacaktır.

Bize Buradan Ulaşabilirsiniz ; 0216 443 24 84

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir